Malowanie balustrad

Serwis i naprawy balustrad.
Wymiana balustrad, poreczy, barierek.

Balustrady malowanie

Utrzymanie i zabezpieczanie balustrad

Balustrady, każda nawet najstarsza balustrada albo nawet najnowsza musi być tak wykonana by spełniała założenia estetyczne architekta projektanta wnętrz. Balustrady są zabezpieczeniem ale są również wykończeniem elewacji budynku zwieńczeniem krańców balkonów lub tarasów zabezpieczenie schodów ale również niekiedy pięknym elementem dekoracyjnym który umila wygląd który poprawia estetykę klatek schodowych i ciągów komunikacyjnych w pionowych.

Stare balustrady należy koniecznie poddawać renowacji odnowieniu i malowanie ma ma to o tyle znaczenie że balustrady które są zabezpieczeniem zabezpieczają przed wypadnięciem upadkiem na których można się oprzeć i dzięki którym łatwiej jest pokonywać schody. Muszą być bezpieczne muszą być mocne ich konstrukcja musi być nienaruszalne wręcz doskonała. Tak więc każdy element balustrady: słupek, sztacheta, przęsło, belka, pochwyt, poręcz, kotwa ,które są osłabione przez rdzę lub osłabione z innych względów muszą zostać poddane renowacji.

Pierwszym zabiegiem renowacyjnych który wykonuje się cyklicznie jest malowanie balustrad zarówno jeśli chodzi o balustrady w budynkach jak również balustrady na mostach i wiaduktach mostkach płatkach balustrada musi być okresowo malowana zwykłe balustrady balkonowe bądź na klatkach schodowych bądź tarasowe maluje się bardzo prosty sposób. Pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest usunięcie starej farby i rdzy oraz złuszczeń. Dzięki prostemu narzędziu jakim jest szczotka druciana ewentualnie szczotka rotacyjna założona na wiertarkę możemy szybko oczyścić elementy balustrady metalowej z rdzy i powłok w starej farby można tą czynność pominąć a o ile stara farba nie jest jeszcze złuszczona i doskonale trzyma się powierzchni metalowej lub żeliwnej balustrady.

Tak więc po gruntownym oczyszczeniu balustrady konieczne jest jej przeczyszczenie benzyna ekstrakcyjną jeżeli nadal niektóre elementy starej farby niektóre powłoki starej farby na balustradzie są nadal zbędne możemy potraktować taką balustrady specjalnym preparat do usuwania starych powłok po odczekaniu 20 minut wykonujemy ponownie zdzieranie złuszczonej warstw starych warstwy farby kiedy już usunęliśmy niepotrzebne powłoki możemy przystąpić do kolejnego etapu jakim jest zmycie benzyna ekstrakcyjną całej powierzchni dla gruntownego.

Malowanie kolejnych warstw rozpoczynamy od dwóch warstw farby podkładowej i oczywiście po odczekaniu odpowiedniego czasu na wyschnięcie nakładamy ostateczną warstwę farby wykończeniowej. Możemy też poddać w naszym balustrady patynowanie to znaczy po malowaniu farbą która imituje starodawne metody kucia kowalskiego przęseł balustrady. Może to dać ciekawy rustykalny efekt zwłaszcza przy balustrada które są stylizowane na retro lub secesyjne albo starodawne zabytkowe malowanie balustrad zdecydowanie i ekstremalnie wydłużający użytkowania tych stałych elementów budowli i poprawia stan zabezpieczenia użytkowników. Balustrady niemalowane mogą mieć żywotność w granicach 20% ich docelowego czasu żywotności to znaczy pięciokrotnie. Możemy wydłużyć czas ich użytkowania tylko dzięki okresowemu ale systematycznemu malowaniu i renowacji.

Naprawy i malowanie balustrad drewnianych dokonuje się podobnie przy czym konieczne jest zdjęcie poprawki na dużo niższą trwałość elementów drewnianych desek belek tralek poręczy drewnianych ponieważ podlegają one zwłaszcza na zewnątrz trudnych warunków atmosferycznych i co oczywiste drewno wytrzyma dużo mniejszy czas niż metal Nie mniej jednak stosowany dzisiaj środki zabezpieczające drewno balustrad zarówno przed wilgocią pleśnią jak i grzybami pozwala na utrzymanie również tego typu balustrad w bardzo długim czasie do użytku.

Odnów swoją balustradę.

Czym się zajmujemy?

Balustrady schodowe

Dopasowane do każdego rodzaju schodów, w dowolnych systemach balustradowych, modułowe z gotowych elementów i produkowane na zamówienie zobacz.

Balustrady balkonowe

Polecamy zabezpieczenia balkonów, zarówno dla zleceniodawców indywidualnych, do domów jednorodzinnych , jak i dużych inwestycji w blokach i szeregówkach.

Podjazdy dla niepełnosprawnych

Zabezpieczenia balustradowe w podjazdach dla osób niepełnosprawnych, bariery specjalne przy wejściach do sklepów, urzedów, instytucji.

Balustrady tarasowe

Balustrady obejmujące taras, werandę, podesty, patio. Dopasowane architektonicznie do elementów elewacji. Zarówno metalowe jak i z elementami drewnianymi.

Balustrady szklane

Nowoczesne balustrady przeszklone, ze szkła hartowanego, do nowoczesnych wnętrz w instytucjach, galeriach handlowych.

Montaż balustrad

Usługi dodatkowe montażu wszelkich balustrad, teren realizacji Śląsk, województwo śląskie.