Balustrady ze szkła Śląsk

Nowoczesne balustrady ze szkła na stelarzach stalowych ze stali nierdzewnej.

Zobacz więcej

Czym się zajmujemy?

Balustrady wewnętrzne

Dopasowane do każdego rodzaju schodów, w dowolnych systemach balustradowych, modułowe z gotowych elementów i produkowane na zamówienie.

Balustrady śląskie

Polecamy zabezpieczenia balkonów, zarówno dla zleceniodawców indywidualnych, do domów jednorodzinnych , jak i dużych inwestycji w blokach i szeregówkach.

Podjazdy dla niepełnosprawnych

Zabezpieczenia balustradowe w podjazdach dla osób niepełnosprawnych, bariery specjalne przy wejściach do sklepów, urzedów, instytucji na całym Śląsku.

Balustrady nowoczesne szklane

Balustrady obejmujące taras, werandę, podesty, patio. Dopasowane architektonicznie do elementów elewacji. Zarówno metalowe jak i z elementami drewnianymi.

Balustrady szklane

Nowoczesne balustrady przeszklone, ze szkła hartowanego, do nowoczesnych wnętrz w instytucjach, galeriach handlowych.

Montaż balustrad

Usługi dodatkowe montażu wszelkich balustrad, teren realizacji Śląsk, województwo śląskie.

Produkcja i montaż balustrad ze stali nierdzewnej z najwyższą jakością. Kierujemy się doświadczeniem, wiedzą, dobrymi projektami i dopasowaną ceną.

Przykładowe balustrady

Katowice

Zabrze

Gliwice

Śląsk

Balustrady metalowe z elementami szkła


Balustradę można również wykonać z przezroczystych materiałów. Takim materiałem na pełną barierę jest szkło hartowane. O ile cena proponowana przez wykonawców na balustradę z nowoczesnych materiałów może nieco zaszokować, o tyle postepując kreatywnie można zbudować z całkiem tanich materiałów balustradę o typowo śląskim charakterze, z ceowników, zwykłych sześciokatnych śrub i specjalnych mocowań szyby do metalu wykonanych z żelowych kółek do rolek.

Pomysł na szklaną balustrade spodoba się wielu osobom, które lubią słoneczne światło tak cenione w regionie jakim jest Śląsk.

Po pierwsze balustrada powstaje przy użyciu standardowych narzędzi budowlano-montażowych. Na poczatek zamawiamy w składzie metalowym kilka solidnych ceowników, do tego musimy postarać się o 20 kółek do rolek ( hurtownia ) , oraz dobieramy szkło hartowane na bariery ochronne.

Używamy jako słupki 75mm ceowniki, które powinny przycięte na wysokość 100 cm ponad poziom płyty, podłogi ponieważ wysokość balustrady wewnętrznej musi być minimum 110mm . Te kilka centymetrów ponad słupki będzie "zdobyte" przez wystawienie szklanej tafli balustrady.

Słupki należy zamocować bardzo solidnie, wszak na nich będzie oparta cała konstrukcja. Słupki muszą wysnaczać dosyć dokładnie płaszczyznę balustradową, przy czym małe niedociągnięcia będzie można skorygować poliuretanowymi, elastycznymi łącznikami.

O ile to możliwe kółka rolek, z których zrobimy łączniki należy przeciąć bardzo dokładnie, tak aby można jedną część zamocować od strony ceownika a drugą od strony szyby.

Kolejny etap to precyzyjne rozmierzenie otworów w szkle. Przy szkle hartowanym 6mm grubości, ze względu na obciążenia, czyli uwzględniając wagę tafli szklanej oraz zachowując zasadę, że nie można wykonywać otworów bliżej niż 10 cm od krawędzi, planujemy przynajmniej po dwa otwory mocujące barierę szklaną do słupka.

Rozmierzone precyzyjnie otwory można wykonać samodzielnie wiertłem do betonu prasowanego i tak przygotowane tafle mocujemy do słupków z ceownika. W ceownikach dowiercić można po 2 dodatkowe otwory prześwitu, dzieki którym słoneczne światło na poliuretanowych podkładkach wywoła efekt LED-owego podświetlenia.

Mocowanie barier jest zwieńczeniem pracy i trwa bardzo szybko. Mamy solidną szklaną balustradę wewnątrz domu z barierami ze szkła hartowanego o industralnym, oryginalnym wyglądzie. Tak można tanio, śląskim pomysłem i przemysłem, szybko zastąpić sytemowe balustrady o ile chcemy troche samodzielnie popracować i zaoszczędzić sporo pieniędzy.